Врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень - основне завдання першої домедичної допомоги.
В цьому році Всесвітній день першої допомоги відзначається 9 вересня і присвячений темі «Побутові травми».
Його мета - підвищити обізнаність населення про можливі ризики в домашніх умовах і про те, як запобігти травмам;
- мотивувати людей різного віку до навчання першої допомоги, щоб вони здобули впевнені навички у вирішенні надзвичайних ситуацій вдома;
- посилити роль людини в захисті самого себе та інших від нещасних випадків і травм, які відбуваються в домашніх умовах.
Згідно плану взаємодії між Уманським РВ Управління ДСНС України у Черкаській області та Уманською міськрайонною організацією ТЧХ України, підписаний начальником управління полковником Олександром Лебідєм та головою міськрайонної організації Товариства Валентиною Чорною проводяться спільні тренінги,інформаційно-освітні заходи. Напередодні Всесвітнього дня надання першої домедичної допомоги проведено спільні тренування
Міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста провела майстер-клас з надання першої допомоги в райдержадміністрації. http://umanrda.gov.ua/2017/09/08/ - сайт РДА
До тренувальних занять долучилися волонтери медичного та педагогічного коледжу, музичного училища, педагогічного університету, ЗОШ№11,№3, №7, №10, №12, сільських шкіл Кочубіївки, Шарин, С.Бабани, Бабанки, Дмитрушок, Родниківки.
Начальник Уманської ДПРЧ-14 майор Ірина Деренюк та рятівники частини, волонтери Товариства привертають увагу до необхідності навчатися надавати першу допомогу, вчасно рятувати і повертати постраждалим життя. Рятівники ДПРЧ-14, волонтери Червоного Хреста відпрацювали алгоритм дій при зупинці серцевої діяльності і дихання, при втраті свідомості, опіках, кровотечах.
Обставини, що вимагають надання екстреної домедичної допомоги виникають, частіше всього, несподівано. Важливо, не панікувати, діяти швидко, виважено. В такі моменти дорога кожна секунда.
Відомо,що постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу в перші хвилини при зупинці серцебиття та дихання. Це можуть зробити ті, хто знаходяться поряд. Саме в такі моменти, коли людина перебуває між життям і смертю. Потрібно ефективно підтримувати стабільний стан до приїзду швидкої чи госпіталізації. Саме надання першої допомоги є найбільш ефективним і дозволяє звести до мінімуму розвиток небезпечних ускладнень.
Навчаймося уміло надавати першу домедичну допомогу. На разі - це важливо. До цього закликає нас Всесвітній день першої допомоги та й саме життя. Міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста продовжує навчальні заняття і запрошує приєднуватися бажаючих.
Пресцентр Уманської МРОТЧХ.
.
|