„REPETITIO EST MATER STUDIORUM: повторення - мати навчання”-, стверджує латинське прислів’я.
Вчителі під час навчання у вищих учбових закладах на кафедрі валеології чи то медичної підготовки проходять обов’язкову підготовку з надання домедичної допомоги. Мінімум знань потрібен, оскільки того вимагає специфіка роботи з дітьми. І все - таки відновлення знань час-від часу не стане на заваді.
На Уманських курсах цивільного захисту міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста провела тренінг з директорами шкіл,керівниками дошкільних закладів. Тоді і виникло бажання в частини керівників провести заняття із працівниками шкіл.
Ситуація в школах, коли виникає необхідність в домедичнїй допомозі школярам, може виникнути повсякчас. Тому під час осінніх канікул тренінги з надання домедичної допомоги на запрошення директорів шкіл Уманська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста провела в школах №11(директор В.В.Сокирський) , №9(директор І.І.Тенц), №3 (директор А.І.Пікалюк), №17(директор М.В.Теличко). Під час занять використано мультимедійні засоби, манекен- тренажера, перев’язувальні засоб. Це сприяли практичному засвоєнню прийомів з надання допомоги.
З особливою цікавістю вчителі відпрацювали практичні підходи при наданні допомоги при зупинці серцевої діяльності і дихання, при переломах кісток, кровотечах, опіках.
Міськрайонна організація передала в школи підготовлені презентації з названих тем в електронному вигляді для засвоєння їх учнями. Класні керівники, волонтери-старшокласники можуть передавати засвоєні навички своїм однокласникам, молодшим, школярам.
„Домедична допомога дітьми, домедична допомога дітям” – гасло Всесвітнього дня першої допомоги, може стати в нагоді, якщо засвоїти такі знання.
Валентина Чорна,
голова Уманської МРОТЧХУ.
Фото МРОТЧХУ.
|